علیه رفسنجانی سی دی تخریبی ساخته اند

 

علیخانی: علیه هاشمی سی دی تخریبی ساخته اند
هجمه ها به رییس مجمع تشخیص مصلحت از زبان قدرت الله علیخانی

 

مشاور پارلمانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه هاشمی گفت یک سی دی تخریبی علیه او ساخته و آماده پخش کرده اند، گفت: در صورت عدم حضور خاتمی و هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری، اصلاح طلبان به سوی جهانگیری می روند.
    قدرت الله علیخانی با اشاره به اینکه از طیف اصولگرایان نامزدهای متعددی خود را مطرح کرده اند و در عین حال نیز بعضا تصریح می کنند که به نفع کسی کنار نمی روند، افزود: برخی از افراد به ویژه آنانی که از مجلس هستند، ضمن اعلام نامزدی مواضعی متفاوت با مواضع سالیان قبل خود اتخاذ کرده اند، به طور مثال آقای حدادعادل در اظهاراتی متفاوت با دوره ریاست مجلس هفتم می گوید «هولوکاست هیچ نفعی برای جامعه نداشت»: یا آقایان باهنر و زاکانی می گویند «موسوی و کروبی را سران فتنه نمی دانیم»، به همین دلیل معتقدم برخی از آقایان یا آن زمان خلاف عقیده سخن می گفتند یا اکنون بر خلاف عقیده شان و برای جذب آرای عمومی چنین حرف هایی را می زنند که باید گفت دیگر برای اظهارنظرهای جدید دیر شده است.
    وی در پاسخ به سوالی مبنی بر موضع اصلاح طلبان در انتخابات گفت: در جریان اصلاحات شخصیت های بزرگی حضور دارند که به نظام، انقلاب، امام و رهبری وفادارند و در جمع آنها مانند مشاوران آقای خاتمی یا جمع آقای عبدالله نوری از مدت ها قبل مباحثی درباره انتخابات را آغاز کرده بودند و در این باره تاکید شده بود تا اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو حضور داشته باشند.
    علیخانی افزود: آقای خاتمی فردی است که اصلاحات به نام وی ثبت شده است و رییس اصلاحات است و در این بین اکثریت احزاب، گروه های دانشجویی و جوانان و هواداران اصلاحات طرفدار حضور آقای خاتمی در انتخابات بودند اما تاکنون اظهارات ایشان در رسانه ها حاکی از عدم تمایل برای شرکت در انتخابات است اما آن گونه که اطلاع دارم آقای خاتمی مساله انتخابات را همین جا رها نکرده اند و دعوت کنندگان خود را به سوی آقای هاشمی سوق می دهند.
    نماینده ادوار مجلس در پاسخ به این سوال که چرا آقای هاشمی با وجودی که صحبت از حضور وی در انتخابات زیاد است، اما تاکنون پاسخ صریحی نداده اند، گفت: طیف بسیار گسترده یی از اقشار مختلف مردمی، نخبگان و روحانیون و همچنین گرایش های مختلف سیاسی از جمله اصلاح طلبان از آقای هاشمی برای حضور در انتخابات دعوت کرده اند. البته آقای هاشمی که چهره یی ملی و فراجناحی است با وجود افزایش درخواست ها از جمله در دیدار احزاب، انجمن های دانشجویی و حتی بعضا بسیج دانشجویی، تمایلی به حضور در انتخابات نشان نمی دهند و این دعوت را رد می کنند. هر چند در برابر فشارهای مردمی گفته اند که «نمی گویم نمی آیم» که همین جمله زمینه ساز آغاز تخریب و توهین و بیان اظهارات بی پایه و اساس علیه ایشان شد.
    مشاور پارلمانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، افزود: درخواست ها و ملاقات ها برای حضور آقای هاشمی همچنان ادامه دارد به طوری که دیگر وقتی برای پذیرش ملاقات نیست و من خود که در اکثر این دیدارها حضور دارم، شاهد حضور افرادی بودم که می گفتند از منتقدان یا حتی مخالفان آقای هاشمی بوده اند اما امروز به این نتیجه رسیده اند که امروز ایشان می توانند در این شرایط کشور مدیریت اجرایی کشور را در دست بگیرند و بسیاری نیز در اظهارات خود سخنان تاثربرانگیز و در عین حال تاسف باری از عملکرد دولت کنونی درباره وضعیت اقتصادی و معیشتی، اشتغال، تولید، تورم و... بیان می کنند.
    علیخانی با بیان اینکه از روزی که احمدی نژاد وارد صحنه شد، تخریب علیه شخصیت های موثر نظام مانند آقای هاشمی یا ناطق نوری آغاز شد و این مساله همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: برخی رسانه های معلوم الحال که نه فروش دارند و نه منابع مالی آنها مشخص است و بعضا به رایگان در تیراژ بالاپخش می شوند، بدترین حملات و هجمه ها را به آقای هاشمی کرده اند که خود آقای هاشمی گفته اند رهبر انقلاب بعضا درباره هجمه ها و تخریب ها علیه ایشان تذکرات لازم را داده اند.
    علیخانی افزود: تا جایی که آقایان جهانگیری، عارف، شریعتمداری و روحانی گفته اند در صورت حضور آقایان خاتمی یا هاشمی آنها وارد انتخابات نمی شوند. هر چند که تصور می کنم در صورت حضور آقای هاشمی در جبهه اصولگرایان نیز وضعیتی متفاوت با امروز ایجاد شود و ممکن است مخالفان وی نیز صف بندی جدیدی شکل دهند.
    مشاور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: آقایان هشت سال آقای هاشمی را تخریب کرده اند و همواره می گویند آقای هاشمی هیچ جایگاهی میان مردم ندارد پس چرا از احتمال حضور وی به وحشت افتاده اند و به تخریب وی دست می زنند؟
    وی ادامه داد: آقای هاشمی که تاکنون از عدم حضور در انتخابات می گویند، آنها هم که می گویند آقای هاشمی در میان مردم رای ندارد، حال به فرض اگر آقای هاشمی آمدند چه اشکالی دارد که آنها صبر کنند و شاهد قضاوت مردم باشند، آیا نمی خواهند از بداخلاقی هایی که با تخریب آقای هاشمی آغاز شد درس بگیرند؟
    علیخانی افزود: اخیرا آقای هاشمی گفتند یک سی دی تخریبی علیه شان ساخته شده و آماده پخش کرده اند، در حالی که همگان می دانند این تخریب ها در کشور نتیجه عکس می دهد. چرا که مردم هوشیارند و اگر ببینند کسی مظلوم واقع شده است جواب متفاوتی می دهند.
    علیخانی در پاسخ به اینکه اخیرا مطالبی علیه آقای هاشمی به نقل از موسوی خویینی ها منتشر شده است، گفت: متاسفانه در برخی سایت ها مطالبی از قول آقای موسوی خویینی ها علیه هاشمی درج می شود یا از شرط و شروط وی برای آقای هاشمی مطلب می نویسند، من با علم به کذب بودن آن از آقای موسوی خویینی ها در این باره پرسیدم و ایشان قویا آن را تکذیب کرد و این اقدامات را نوعی بداخلاقی برای ایجاد شکاف و اختلاف دانست. متاسفانه برخی رسانه ها آنقدر دروغ منتشر می کنند که دیگر فرصتی برای تکذیب آن دروغ ها باقی نمی ماند و برخی نیز به اشتباه این اکاذیب را باور می کنند.
    علیخانی در پایان پاسخ به این سوال که اگر هاشمی و خاتمی وارد انتخابات نشوند، اصلاح طلبان چه خواهند کرد، گفت: ظاهرا این بحث مطرح شده است که در صورت عدم حضور آقایان خاتمی و هاشمی، اصلاح طلبان از یک نامزد حداکثری حمایت کنند. وهم اکنون نیز بحث هایی میان اصلاح طلبان و چهره های شاخص آنها در این باره صورت گرفته است و احتمال دارد بخش قابل توجهی از آنان در این راستا از آقای جهانگیری حمایت کنند.
   

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید