درخواست دو مرجع تقلید برای کاندیداتوری هاشمی

 

درخواست دو مرجع تقلید برای کاندیداتوری هاشمی
درخواست آیات عظام سیستانی و وحید برای کاندیداتوری هاشمی: واجب است ایثار کنید و بیایید

همزمان با افزایش درخواست های عمومی برای کاندیداتوری آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، دو تن از آیات عظام تقلید در پیام های جداگانه ای خواستار حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دوره از انتخابات شدند.

http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1392/2/20/41447_111.jpg

به گزارش جنوب نیوز، انتخاب نوشت: محمد هاشمی، برادر و رییس دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی که به تازگی برای سفر زیارتی به کشور عراق سفر کرده بود به دعوت بیت آیت الله سیدعلی سیستانی با ایشان دیدار می کند.

آیت الله سیستانی در این دیدار کوتاه با برادر آیت الله هاشمی رفسنجانی از او می خواهد تا پیغام ایشان را به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام برساند که اکنون زمان حضور ایشان در انتخابات ریاست جمهوری ایران برای رونق امور مسلمین است. در این دیدار آیت الله سیستانی حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی را امری واجب اعلام کرده است.

از سوی دیگر آیت الله حسین وحید خراسانی از مراجع عظام تقلید در قم که پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم کمتر به مسایل سیاسی ورد پیدا کرده، دیداری با علی مطهری نماینده مردم تهران داشته است.

این دیدار که به درخواست علی مطهری انجام شده به منظور مشورت با آیت الله وحید خراسانی درباره انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بوده است.

علی مطهری در این دیدار بر لزوم حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات پیش رو تاکید می کند و آیت الله وحید خراسانی نیز از همان دفتر خود با آقای هاشمی رفسنجانی تماس تلفنی می گیرد و می گوید: "بنده قصد ورود به این انتخابات را نداشتم اما به نظر می رسد شما باید ایثار کنید و وارد صحنه مبارزه شوید."

 

 

 

/ 0 نظر / 16 بازدید