سفرباهواپیمای اختصاصی دولت به دبی

 سفرباهواپیمای اختصاصی دولت به دبی

این دستگاه نظارتی در گزارش خود تاکید کرده است که اگرچه این مجوز بر اساس مقررات صادر شده اما ضرورت استفاده از این هواپیما برای مسافرت به منطقه ای نزدیک همچون دبی که روزانه از تهران به این شهر پرواز انجام می شود، با شعارهای عدالت طلب دولت منافات دارد.
به گزارش صراط،بر اساس بررسی های یک نهاد نظارتی، مسئولان اجرایی چندی پیش مجوز مسافرت یک روزه یکی از اعضای کابینه دهم به کشور امارات متحده عربی را صادر کرده اند و او در این سفر توانسته از هواپیمای اختصاصی برای رفت و آمد خود استفاده کند. این دستگاه نظارتی در گزارش خود تاکید کرده است که اگرچه این مجوز بر اساس مقررات صادر شده اما ضرورت استفاده از این هواپیما برای مسافرت به منطقه ای نزدیک همچون دبی که روزانه از تهران به این شهر پرواز انجام می شود، با شعارهای عدالت طلب دولت منافات دارد.
منبع: خراسان

 

ماراتن انتخاباتی در سکوت رسانه ای نوروز

گروه سیاسی- مهدی مجیدی سال91 در حالی رو به پایان است که برخی از شخصیتهای سیاسی حضور خود را به عنوان نامزد ریاست جمهوری اعلام کرده اند و برخی دیگر در حال ارزیابی شرایط هستند.

هرچند هنوز گزینه های نهایی هر یک از طیفهای اصلی مطرح، در پرده ابهام است، اما پیش از آغاز سال جدید، تنور انتخابات توسط افرادی گرم شده که اقبال عمومی از آنان نامعلوم است و همه چیز به این موضوع بستگی دارد که گروههای همسو و جریانهای همفکر بر یکی از گزینه ها، در صورت اجماع، توافق کنند.
شاید آنان سرانجام کار دولت و چگونگی گذار از مشکلات معیشتی را اندیشه می‌کنند.
هاشمی رفسنجانی، سید محمد خاتمی، محمدباقر قالیباف، علی اکبر ولایتی، غلامعلی حداد عادل، سعید جلیلی، محمدرضا عارف، اسفند یار رحیم مشایی، علی فلاحیان، منوچهر متکی، محمدرضا باهنر، مصطفی کواکبیان و مصطفی پورمحمدی چهره‌هایی هستند که بیشترین اخبار چند ماه اخیر مبنی بر گمانه زنی بر حضور یا عدم حضور را به خود اختصاص داده‌اند. جالب آن است که در میان این اسامی تنها یک چهره، از طیف اصلاح طلبان وجود دارد. آنها اما آن طور که خودشان اعلام کرده‌اند به جای انتخابات ریاست جمهوری، بر انتخابات شوراها متمرکز شده‌اند.
اما چهره هایی که حضور آنان تاکنون قطعی شده است؛ علی اکبر ولایتی، غلامعلی حداد عادل و محمدباقر قالیباف از ائتلاف سه گانه اصولگرایان، با شعار «ائتلاف برای پیشرفت»، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، با شعار «پیروزی صداقت بر ثروت و قدرت»، مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور، با شعاری مبتنی بر «گرایشهای تحولی و اهداف اقتصادی»، محمد شریعتمداری، وزیر بازرگانی دولت اصلاحات با شعار «دولت اعتدال»، حسن سبحانی نماینده مردم دامغان در دوره‌های پنجم، ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی با شعار «اقتصاد بدون ربا، همراه با قانون‌گرایی، حق جویی و اخلاق محوری»، یحیی آل اسحاق رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با شعار «پیشرفت و عدالت»، علی فلاحیان، وزیر اسبق اطلاعات و عضو مجلس خبرگان با شعار «ایجاد کشور پیشرفته اسلامی»، محمد سعیدی‌کیا وزیر مسکن دولت نهم با شعار «امنیت، آرامش و انسجام ملی - همکاری جهانی در دولت انقلاب اسلامی»، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردمسالاری با شعار «دولت اخلاق» و خسرو نصیری‌زاده، دبیرکل مجمع متخصصان ایران با شعار «ایران جدید»، اعلام نامزدی کرده‌اند.
منوچهر متکی، محمدرضا باهنر و حسن روحانی هم نامزدهایی هستند که حضورشان قطعی شده، اما هنوز به طور رسمی شعاری را برای رقابتهای انتخاباتی خود مطرح نکرده‌اند.
ماراتن انتخابات، با اعلام قطعی 15 نامزد ریاست جمهوری در روزهای پایانی سال و استقبال از نوروز در حالی آغاز می‌شود که هنوز گمانه زنی ها درباره چهره های اصلی جریانهای سیاسی وجود دارد.
با این اوصاف بنظر می‌رسد، ایام تعطیلات نوروزی بهترین فرصت برای چهره های دچار تردید و دودلی است که به دور از جنجالهای رسانه ای، بر تردید خود غلبه کرده و زمینه مشارکت فعال مردم را در صحنه تصمیم گیری کشور فراهم کنند.
 

 

 

عناوین مطالب منتشر شده سیاسی 30A30

» نماد انتخاباتی بنده سبز است :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٧
» تنها نماینده مجرد مجلس کیست؟ :: ۱۳٩۱/۱٢/٢۶
» حضور خاتمی در انتخابات قطعی شد :: ۱۳٩۱/۱٢/٢۳
» خاتمی نظرش را درباره کاندیداتوری گفت :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٢
» خاتمی نظرش را درباره کاندیداتوری گفت :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٢
» خاتمی نظرش را درباره کاندیداتوری گفت :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٢
» فتوشاپ ناشیانه برای اقدام جنجالی احمدی نژاد + خبر تکمیلی :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٠
» درباره عکس منتشر شده از احمدی‌ن‍ژاد و مادر چاوز :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٠
» بوسه "بنی صدر" بر دستان امام :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٠
» عکس احمدی نژاد و مادر چاوز از کجا آمده ؟ :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٠
» قالیباف: دوران بگم بگم گذشته است :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٠
» کره شمالی: آمریکا را با بمب هسته ای هدف قرار میدهیم ! :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٠
» توضیح معاون احمدی‌نژاد درمورد عـکس جنجالی :: ۱۳٩۱/۱٢/٢٠
» هاشمی موافق کاندیداتوری خاتمی است :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٩
» کرباسچی: حجاریان مدافع کاندیداتوری هاشمی :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٩
» بانوی اول افغانستان (عکس) :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٩
» زنده‌باد بهار با درخت اضافه!43 :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۸
» صادق زیباکلام :از ادبیات احمدی نژاد برای مرحوم چاوز شگفت‌زده شدم :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۸
» سکه های خود را بفروشیم یا نفروشیم؟ :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۸
» تنخواه دولت برای سومین سال متوالی :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۶
» دختران و نوه‌های امام این روزها چه می‌کنند؟ :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۶
» تکلیف خاتمی در انتخابات مشخص شد :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۶
» رشد 83 درصدی بیماری‌های روانی در تهران :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۶
» مصاحبه جدید و خواندنی غلامحسین کرباسچی :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۶
» کاهش قیمت دلار تا 3 هزار تومان :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۴
» پیشنهاد بی سابقه آمریکا به ایران؟! :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۳
» واکنش سایت میرحسین موسوی به تسلیت احمدی نژاد به رهنورد :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۳
» شورای نگهبان غلامحسین الهام را تایید صلاحیت می کند؟ :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٢
» فساد این دولت بسیار بیشتر از قبلی ها است :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٢
» «نقد دولت‌ها» در مناظره زیباکلام و ترقی :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٢

 

/ 0 نظر / 17 بازدید