حساب دانشگاه احمدی‌نژاد مسدود شد

 

حساب دانشگاه احمدی‌نژاد مسدود شد/ پرونده دانشگاه‌ ایرانیان در دادگاه انقلاب

 

 

 

حساب دانشگاه احمدی‌نژاد مسدود شد پرونده دانشگاه‌ ایرانیان در دادگاه انقلاب

 

در همین راستا سخنگوی کمیسیون اصل 90 گفت: پرونده دانشگاه ایرانیان توسط دادستان دیوان محاسبات به دادستان عمومی انقلاب تهران ارجاع شده است.

به گزارش نامه، روزنامه تهران امروز نوشت:

از زمانی که احمدی‌نژاد اعلام کرد در پایان ریاست‌جمهوری خود می‌خواهد دانشگاهی تحت عنوان دانشگاه ایرانیان تاسیس کند، اخباری از چگونگی اخذ مجوز تا چگونگی هزینه این دانشگاه مخابره شد. اما امروز با بررسی موضوع در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی پرونده این مجوز به دادستان عمومی انقلاب تهران ارجاع شد.در همین راستا سخنگوی کمیسیون اصل 90 به ایسنا گفت: پرونده دانشگاه ایرانیان توسط دادستان دیوان محاسبات به دادستان عمومی انقلاب تهران ارجاع شده است.مصطفی افضلی‌فرد درخصوص ماجرای تاسیس دانشگاه ایرانیان گفت که در جلسه کمیسیون اصل 90 موضوع پرونده دانشگاه ایرانیان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، البته او این نکته را نیز یادآور شد که پرونده توسط دادستان محاسبات به دادستان عمومی انقلاب تهران ارجاع شده است. این عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 همچنین تصریح کرد: با توجه به مکاتبه‌ای که با رئیس مجلس انجام شده این موضوع به کمیسیون‌های آموزش و تحقیقات و اصل 90 ارجاع شد تا به این موضوع رسیدگی کرده و نتایج بررسی خود را برای تکمیل پرونده به دادستان عمومی انقلاب تهران اعلام کنند.اژه‌ای دادستان تهران نیز بر این موضوع تاکید کرده است که این پرونده در حال بررسی است.

مجوز شورای‌عالی فرهنگی بررسی شد

خسروی نماینده کمیسیون آموزش درخصوص مجوز دانشگاه ایرانیان، به تهران امروز گفت: هنوز مستنداتی مبنی بر رخ دادن تخلف در دانشگاه ایرانیان به کمیسیون ارائه نشده است اما همزمان کمیسیون اصل نود پیگیر تخلفات است. وی با اشاره به اینکه تا اتمام بررسی مستندات نمی‌توان درخصوص تخلفات احتمالی اظهار نظر کرد، خاطرنشان می‌کند: مجوز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بررسی شده است.

اگر تخلفی باشد در روند تشکیل دانشگاه است

قاسم جعفری یکی دیگر از نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درخصوص پرونده دانشگاه ایرانیان به تهران امروز می‌گوید: من قبلا هم اعلام کردم مجوز این دانشگاه را شورای‌عالی فرهنگی ارائه کرده است، شورایی که اعضای آن منصوب ریاست‌جمهوری نیستند و بر همین اساس احتمال تخلف به شدت ضعیف است و ما اصل را بر سلامت این مجوز می‌گذاریم.وی گفت: شاید در روند تشکیل دانشگاه یا هزینه‌هایی که قرار است برای دانشگاه انجام شود تخلفاتی وجود داشته باشد اما باید موضوع کاملا بررسی شود.جعفری این نکته را هم یادآور شد که بی‌قانونی در هر سطحی که باشد باید با آن برخورد شود و مجلس و به‌طور اخص شخص من هیچ‌گاه از بی‌قانونی حمایت نمی‌کنم.
/ 1 نظر / 22 بازدید
بــــــردگی کلمـــات

فردا سطری ست نانوشته می توان با قلم سیاه سفید نوشت می توان هیچ ننوشت و پوچی سرشت وبلاگ آپدیت شد وقت داشتید تشریف بیارید.