پیشنهاد بی سابقه آمریکا به ایران؟!

پیشنهاد بی سابقه آمریکا به ایران؟!
هدف آمریکا از به کار بردن چنین ادبیاتی چیست؟ آیا به راستی تغییری اساسی در سیاست های کاخ سفید در قبال جمهوری اسلامی ایران به وجود آمده است؟
[-] اندازه متن [+]

جام سیاسی: در آستانه دور جدید مذاکرات ایران و گروه 1+5، سخنگوی فارسی زبان آمریکا، مصاحبه های متعددی را انجام داده و سخنانی تامل برانگیز را به زبان رانده است. این اظهارات هرچند ظاهری خوشایند و منطقی دارد اما در تضادی کامل با عملکرد مقامات سیاسی آمریکا بوده و ناظران سیاسی بر این باورند که هدف کاخ سفید از راه انداختن این مصاحبه ها، تاثیرگذاری بر افکار عمومی مردم ایران است.


در همین راستا آقای "آلن آیر"، طی مصاحبه ای مفصل با شبکه صدای آمریکا (VOA) از "روحیه برابری و حسن نیت"، "تعامل و همکاری"، "توافق بلند مدت و پایدار و جامع" و ... سخن گفت که جام نیوز در گزارشی با عنوان "سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: روی حرف مقام معظم رهبری آیت الله العظمی خامنه ای حرفی نمی زنم؛ اما..." به آن پرداخت.


جو بایدن، معاون رئیس جمهور آمریکا نیز پیشتر از "آمادگی کشورش برای مذاکره مستقیم با ایران" سخن گفته بود اما اظهارات وی دقیقا دو روز بعد از دور جدید تحریم های کنگره آمریکا علیه ایران معنای روشنی داشت: "ادامه سیاست چماق و هویج".

 

/ 0 نظر / 18 بازدید